GenelSuriye Düşmanları

Şabak, İzzeddin El-Kassam Tugayları’na bağlı hücre ele geçirdiğini iddia etti

Siyonist iç istihbarat teşkilatı Şabak, El-Halil’in güneyinde İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na bağlı bir hücrenin ele geçirildiğini iddia etti.

Siyonist medya kaynakları, çoğunluğu eski esirlerden oluşan 20 Filistinliyi gözaltına aldıktan sonra İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait bir hücreyi ortaya çıkardığını, gözaltıların El-Fevvar Mülteci Kampı’ndan, Terkumiya, Dura ve El-Halil kentine ve diğer bazı kentlere ve köylere kadar uzandığını, baskınlar sırasında 10′dan fazla ateşli silah, çok sayıda mermi ve bazı askeri malzemeler ele geçirildiğini bildirdi.

Gözaltına alınanların isimlerinden ve bağlantılarından da bahseden Siyonist işgal rejimi gazeteleri, ele geçirilen hücrenin hedefinin işgal askerlerine ve Siyonist gaspçılara saldırı düzenlemek, esir takasında kullanılmak üzere işgal askeri kaçırmak ve askeri faaliyetleri genişletmek olduğunu öne sürdü.

Siyonist işgal güçleri geçen yıl Ekim ve Kasım aylarında işgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil vilayetinde gerçekleştirdiği baskınlarda onlarca Hamas liderini ve üyesini gözaltına almış ve sorgulamaların ardından gözaltına alınanların bazıları idari hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı