GenelSuriye Dostları

Said Lo: Suriye halkına desteğimizi sürdüreceğiz

İran Cumhurbaşkanı Asistanı Said Lo; İsrail’in Şam kırsalında bulunan bir bilimsel araştırma merkezine bulunduğu alçak saldırının, Suriye ve halkının güç noktalarını sabote etmede İsrail ve silahlı terör grupları arasındaki bağlantıyı kanıtladığını belirtti.

Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Adnan Mahmut ile bugün bir araya gelen Lo; İranlı ilgili tüm bakanlıklardan Suriye ile muhtelif alanlarda imzalanan tüm anlaşmaları etkinleştirmekle birlikte maruz kaldığı ekonomik yaptırımlar gölgesinde Suriye’nin ihtiyaç duyduğu tüm ürün ve malların gönderilmesi talebinde bulundu.

İran Cumhurbaşkanı Asistanı Lo; Suriye ve halkının maruz kaldığı benzeri görülmemiş katı ekonomik yaptırımlar karşısında ülkesinin Suriye halkına sınırsız desteğini yineledi.

Görüşmede iki taraf siyasi ve saha gelişmelerinin güven ve istikrarını yeniden sağlamasına ilaveten ulusal egemenliğini korumada Suriye halkının çıkarları yönünde geliştiğine işaret ettiler.

Büyükelçi Mahmut; iki ülke arasındaki ticari alışveriş önündeki tüm engellerin kaldırılması amacıyla iki ülke kurumları tarafından yoğun çabaların harcandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu