GenelSuriye Dostları

Salah El-Berdevil: Direniş kahramanı Gazze, Hamas lideri Halid Meşal’i karşılamaya hazırdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Gazze Şeridi’ndeki Filistin Hükümeti’nin, güvenlik ve politika liderlerinin Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal’in iki günlük Gazze ziyareti için gerekli tüm hazırlıkları tamamladığını söyledi.

Salah El-Berdevil, Halid Meşal’in Arap konuklarla birlikte Gazze’ye geleceğini ve Hamas’ın 25. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılacağını bildirdi.

Quds Press Ajansı’na konuşan El-Berdevil, ziyaretin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için Hamas Hareketi’nin Mısır’daki yetkililerle iletişim içinde olduğunu ifade ederek, “Allah’a hamdolsun, Hamas’ın, Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal’i korumaya ve hatta bütün bir ülkeyi korumaya gücü var” dedi.

El-Berdevil, Hamas lideri Meşal’e Gazze ziyaretinde hareketin 25. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmak için gelecek Arap ve yabancı konukların da eşlik edeceğini söyledi.

Uluslararası toplumun Hamas’a karşı takındığı tavır konusunda da önemli gelişmeler olduğuna işaret eden El-Berdevil, Gazze’nin son haftalarda Arap dünyasından ve Avrupa’dan üst düzey heyetleri misafir ettiğini, Gazze’ye gelen konukların çoğunun işgal güçlerinin saldırılarının yol açtığı yıkımı yakından gördükten sonra görüşünü değiştirdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı