GenelSuriye Dostları

Salah El-Berdevil: Filistin uzlaşısını Fetih geciktiriyor

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Salah El-Berdevil, Filistin uzlaşısının topallamasından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, bu konuda sorumluluğun Siyonist işgal rejimindeki seçimlerin ardından girişim başlatacak Amerika’ya umut bağlayan Ramallah yönetiminde olduğunu söyledi.

Hamas hareketinin uzlaşıya hazır olduğunu söyleyen El-Berdevil “Hamas hareketinin her yönüyle uzlaşıya hazır olduğunu söylüyoruz. Bizim bu konudaki irademiz tartışma konusu yapılamaz. Sorun karşı taraftadır. Bununla Siyonist rejimin yapacağı seçimlerin ardından işgal rejimiyle Özerk Yönetim arasında barış girişiminde bulunacak Amerika’ya umut bağlayan Fetih hareketini kast ediyorum. Filistin’de birlik sağlanmasını asıl engelleyen budur.”

El-Berdevil, Filistin’de yaşanan iç bölünmeyi sonlandıracak uzlaşıya her zaman hazır olan Hamas’ın, bunu Siyasi lideri Meşal’in diliyle hareketin 25. kuruluş yıldönümünde bir kez daha tekrar ettiğini söyledi.

Hamas’ın uzlaşı için kendi iç seçimlerinin sonuçlanmasını ve Mısır’daki istikrarı beklediğini edenlerin Filistin ile dünya kamuoyunu yanıltma çabası içinde olduğunu belirten El-Berdevil, Fetih’in uzlaşı için öncelikle Batı Yaka’daki siyasi tutuklamalara son vermesi gerektiğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı