Genel

Saldırılar Suriye’nin bölgedeki rolünü zayıflatmayı amaçlıyor

Suriye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Necah Attar bugün Suriye’de bulunan İranlı basın heyetiyle yaptığı görüşmede Suriye ve İran arasındaki tarihi ve ayrıcalıklı ilişkilerin önemine işaret ederek uluslararası sömürgeci güçler karşısında iki ülkenin ortak tutumlarının pekiştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Attar; Suriye’nin son süreçte maruz kaldığı saldırıların bölgedeki rolünü zayıflatmakla birlikte Batı’nın bölgedeki projelerini rahatça uygulayabilmesi için İran ve direnişçi güçlerle ilişkisini bozmayı hedeflediğini ifade etti.

Suriye’nin, halkının bilinci ve iradesiyle, kendisine karşı kurulan bütün komplo ve projeleri hezimete uğratacak güce sahip olduğunu söyleyen Attar; Suriye’nin yaşadığı krizi zaferle aşacağına inandığını vurguladı.

İran’ın Suriye’yi destekleyen tutumlarını öven Attar; Suriye ile İran arasındaki güçlü ilişkileri bozmaya dönük bütün uluslararası çabalara rağmen bu ilişkilerin günden güne geliştiğini vurguladı.

Attar gazetecilerin sorularına cevaben Suriye’ye karşı hazırlanan plana ortak olduğu bilinen kimi dezenformasyon medya araçlarının gazetecilik mesleğini kötü amaçlarla kullandığını belirterek dezenformasyon medya araçlarının vatan evlatları arasında katliam ve kini teşvik ettiğini aktardı.

Öte yandan İranlı gazeteciler Suriye’yi ve halkını desteklediklerini dile getirerek İran halkının Suriye halkından yana durduğunu vurguladılar.

Suriye’nin yaşadığı krizi zaferle aşacağına inandıklarını ifade eden İranlı gazeteciler; Suriye’ye gelmeden önce kimi Arap kanalların Suriye ile ilgili aktardığı haberlerin kafalarda birçok soru işareti yarattığını ancak Şam’a ulaştıktan sonra gerçeğin söz konusu kanalların aktardığı yalan haberlerden çok daha güçlü olduğunu gözlemlediklerini sözlerine eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı