GenelSuriye Dostları

Salihi bir kez daha İran’ın, Suriye muhaliflerine ev sahipliği yapmaya hazırız olduğunu bildirdi

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, bir kez daha İran’ın, Suriye muhaliflerine ev sahipliği yapmaya hazırız olduğunu bildirdi.

Salihi,16. Bağlantısızlar Hareketi Liderler zirvesi için Tahran’da bulunan Suriye Milli Uzlaşma Bakanı Ali Haydar ile yaptığı görüşmede, başta bölgesel ve uluslararası meseleler olmak üzere ikili ilişkilerin geliştirilmesi hususnda görüş alışverişi yaptı.

Salihi görüşmede İran’ın Suriye konusunda temel politikasının Suriye’de uzlaşı ile istikrarın sağlanması olduğunu belirterek, Kofi Annan’ın altı maddelik planına ve de Tahran’da düzenlenen Suriye tolantısına değinerek, İran’ın Suriye muhaliflerine ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu tekrarladı.

Suriye Milli Uzlaşma Bakanı Ali Haydar ise bu görüşmede Suriye’ye huzur geri gelmesi amacıyla İran İslam Cumhuriyeti’nin verdiği çabalardan teşekkür ederek, İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye muhaliflerine ev sahipliği yapmasını önerisini olumlu karşıladı ve Suriye meselesinin uzlaşma ve diyalog yoluyla çözülebileceğini hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu