Genel

Salihi ile görüşmede Rusya’dan ateşkese destek geldi

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile görüşen Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Putin’in özel temsilcisi Mihail Bogdanov, Rusya’nın Suriye’de ateşkes önerisine destek verdiğini bildirdi.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, önemli ikili ve bölgesel meseleleri ele alınan bu görüşmede İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, İran’ın Suriye halkına yönelik insani duygular beslediğini ve bu bağlamda bu ülkeye barış ve istikraraın geri gelmesi için çaba gösterdiğini dile getirdi.

Salihi, İran ve BM Genel Sekreteri ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Ahzar el İbrahimi’nin Suriye önerisine işaret ederek, krizin çözümü için Suriye devletiyle muhalifleri arasında diyalog oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Putin’in özel temsilcisi Mihail Bogdanov ise bu görüşmede İran’ın Suriye için önerdiği çözüm önerilerini yapıcı ve derin olarak nitelerken, Kurban bayramı dolaysıyla ateşkes ilan edilmesine dair Ahzar el İbrahimi’nin önerisine Rusya’nın destek verdiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu