GenelSuriye Dostları

Salihi: Suriye meselesinin tek çözümü görüşme

İran Dışişleri Bakanı, Suriye meselesiyle ilgili tek çözümün görüşme olduğunu vurguladı.

Ülkemizi ziyarete gelen Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği Başkan Vekili
Berhem Salih dün Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi’yi makamında ziyaret etti. Taraflar bu ziyarette ikili ve bölge konularını görüştüler.

Dışişleri Bakanı Salihi bu ziyarette yaptığı konuşmada, geçen yıllarda İran’la Irak’ın Kürt bölgesi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinden duyduğu memnuniyetini ifade ederek, iki taraf yetkililerinin iradelerine dayalı olarak aradaki ilişkilerin daha da derinleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Salihi konuşmasının devamında Suriye’deki gelişmeler ve bu ilişkilerin İran, Irak ve bölgedeki diğer ülkeler için taşıdığı önem konusuna değinerek, Suriye için tek çözümün görüşme olduğunun altını çizdi.

Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği Genel Sekreteri Vekili Berhem Salih de yaptığı konuşmada, Irak Kürt bölgesiyle İran arasındaki ilişkilerin tarihi, kültürel boyutları ve iki taraf yetkililerinin mevcut ilişkileri kapsamlı olarak geliştirme yönündeki iradelerine değinerek “Biz bu ziyarette İranlı taraflarla kapsamlı işbirliğinin güçlendirilmesi yollarını inceleme niyetindeyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı