GenelSuriye Dostları

Salihi:Suriye krizinin çözümü için ülkemiz Suriye devleti ve muhalefetine açıktır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, Suriye krizinin en kısa zamanda çözülmesi için İran’ın Suriye devleti ve muhaliflerine Tahran’da ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

Ali Ekber Salihi, Suriye krizinin en kısa zamanda çözülmesi için İran’ın Suriye devleti ve muhaliflerine Tahran’da ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

El Alem kanalına konuşan Salihi, Suriye devleti ve muhalifleri arasında diyalog sağlamak amacıyla İran İslam Cumhuriyei’nin muhaliflere ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Salihi, İran, BM ve bölge ülkeleri arasında işbirliği oluşturulmasıyla Suriye krizinin çözülmesini ümit etti.

Kofi Annan’ın en son Tahran ziyaretine işaret eden Ali Ekber Salihi, hassas olan Suriye krizinin başta bölge için olmak üzere tüm dünya için önemli olduğunu, Suriye krizinin çözülmesi için doğru bir karar alınmadığı takdirde bu krizin bütün bölgeyi saracağını ve onun menfi etkisi bütün dünyaya sıçracağını vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, “Bu itibarla Kofi Anan ile geniş bir şekilde istişarede bulunduk. 6 maddelik önerisi ve diğer önerileri gibi Kofi Annan iyi öneriler vermiştir”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı