Genel

Şam Alimler Birliği: Suriye, Filistin halkını desteklemeye devam edecek

Birlik bugün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildirisinde; İsrail’in Gazze’ye saldırısını, kutsallıklar ve toprağa karşı aleni düşmanlık ve barbarlık zincirinin bir halkası olarak nitelendirdi. Saldırıyı uluslararası kanunlar ve insan haklarına aykırı olarak nitelendiren Birlik, özgürlük ve insan hakları iddialarında bulunanların tutumlarına işaret etti.

Birlik; uluslararası insani örgütleri, İsrail’in saldırıları önünde adil bir tutum sergilemeye çağırarak, Filistin halkının yanında olma ve İsrail’in saldırılarına son verme davetinde bulundu.

Filistinli grupları muhtelif bileşenleriyle İsrail saldırıları önünde saflarını birleştirmeye çağıran Alimler Birliği, Gazze’ye yönelik İsrail saldırılarının vatan, devlet ve halk olarak Suriye’nin hedef alınmasına eş zamanlı olarak geldiğine işaret etti.

Birlik İsrail saldırılarının daha önceden hazırlanan dış ajandalar kapsamında geldiğini ifade ederek, Arapların ve Müslümanların merkezi davası olan Filistin davasını satan bazı yönetimlerin bu saldırıda parmakları olduğuna dikkat çekti.

Birçok kez başta Suriye olmak üzere Şam diyarlarına yönelik komploların devam ettiğini vurgulayan Birlik; bu komploların tümünü Amerikan-Siyonist yapımı olan el-Kaide terör örgütünün gerçekleştirdiğini açıkladı.

Birlik; hâlâ Suriyelilerin kanlarından doymayan Suriye komşularının tutumlarına dikkat çekerek, karanlık yolda yürümeye devam ettiklerini belirtti.

Biladu’ş-Şam Alimler Birliği bildirisinin bitiminde; Suriye’nin her şeye rağmen Filistin halkını tüm meşru haklarını kazanıncaya dek her türlü desteği vermeye devam edeceğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı