Genel

Şam kırsalı Adra bölgesine 2000 terörist aynı anda saldırdı

Şam kırsalı Adra bölgesinden şuana lkadar alınan haberler.
Ceyşül İslamiye isimli terörist örgütün 2 bin terörist ile beldeye saldırdığı aynı anda belde içinde gizlenmiş olan 500 teröristinde belde içinden saldırdığı,Suriye güvenlik kuvvetleri ve Filistin halk kurtuluş ordusunun teröristlerle çatıştığı 25 güvenlik görevlisinin şehit olduğu belirtildi.
El kaide teröristlerinin fırını ele geçirerek fırındaki işçileri vahşice katlettiği-Fırın devlet fırını ve çalışanlarda devlet işçisi ve kliniği ele geçirerek bir hemşirenin kafası kesildi.
Belde içinde gizlenmiş olan teröristlerin daha önceden yaptığı çalışma ile tespit edilen bazı ailelerin evlerine teröristler zorla silahla girerek katliam yaptı ve evler yakıldı.
150 sivil insan teröristler tarafından rehin alındı.
Teröristler sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyor.
Adra’dan on binlerce sivilin çıktığı ve bir çok sivilin kaçmaya fırsat bulamadığı bundan dolayı evlerinde gizlendikleri belirtildi.
Teröristler beldedeki yüksek binalara çok sayıda keskin nişancı yerleştirdiği ve askeri operasyona karşı hazırlık yaptığı bildirildi.
Teröristlerin Çarşamba günü yaptığı katliamlarda 40 sivilin şehit olduğu tespit edildi.
Suriye askeri -Milli savunma kuvvetleri ve Filistin halk ordusu Adra’ya operasyonu başlattı fakat operasyon ve gelişmeler hakkında bir bilgi verilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı