Genel

Şam kırsalında önemli ilerlemeler kaydediliyor

Şam kırsalının Cobar, el-Ub Çiftlikleri, Cisreyn, Reyhan ve Uteyba bölgelerinde hain ve kiralık teröristlerin saklandıkları yuvalar, operasyonlarını planladıkları karargahlar ve silahlarını depoladıkları cephaneliklere nitelikli operasyonlar düzenleyen Suriye Silahlı Kuvvetleri korkakları sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattı.

Suriye Haber Ajansı’na açıklama yapan yetkili bir kaynak silahlı kuvvetlerimizin Ub Çiftliklerinde ‘İslam Tuhayı’ olarak bilinen terör oluşumundan ‘Saad Bin Vakkas’ adlı terör grubunun elebaşıyla birlikte tüm elemanlarının etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Kaynak Suriye Silahlı Kuvvetlerinin Csreyn Beldesi girişinde bir terör grubunu kovaladığını ve tüm elemanlarını etkisiz hale getirerek silah ve mühimmat yüklü bir aracı imha ettiğini aktardı.

Suriye Silahlı Kuvvetlerinin Reyhan Çiftliklerinde çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü belirten kaynak; Uteyba Beldesinde gerçekleştirdiği nitelikli operasyonlarla önemli ilerlemeler kaydettiğini ve hain teröristlerin kullandıkları tüm okulları geri aldığını ekledi.

Suriye Silahlı Kuvvetlerinin Şam kırsalına düşen Ziyabiye, Hüseyniye, Behdaliye ve Huceyra Beldelerinde düzenlediği hassas ve başarılı operasyonlarda Nusra Cephesine tabi ve yabancı uyruklu bir çok terörist etkisiz hale getirildi.

Behdaliyeve Huceyra beldelerinde Suriye Silahlı Kuvvetleri teröristlere ait bir yuvayı içerisindeki silah, mühimmat ve teröristlerle birlikte imha ederken Behdaliye Beldesinde teröristlere ait ağır makineli silahların monte edildiği bir aracı imha etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı