Genel

Şam kırsalın’da Otogara bomba yerleştiren terörist yakalandı

Suriye Güvenlik birimleri, geçtiğimiz Çarşamba günü Şam Kırsalının Somariye otogarı yakınlarına el yapımı bomba yerleştiren terörist Hüseyin Mervan Zoubi’yi yakaladı.

Deralı Terörist Zoubi Suriye televizyonunun dün yayınladığı itiraflarında, silahlı terör gruplarının engelli olması, şüphelerden uzak tutması ve halkımızın engellilere sempati duyması nedeniyle kendisini bomba yerleştirmekle görevlendirdiğini söyledi.

Sözde “ Ayşe’yi Sevenler Tugayı” adlı silahlı terör grubundan Muhammed el-Ahmet’in kendisine 3 ila 4 kg ağırlığındaki el yapımı bombayı getirdiğini ifade etti.

Terörist, bir poşete koyduğu bombayı iç ulaşım hattından bir otobüsle Somariye otogarına getirdiğini belirterek engelli olduğu için hiç kimsenin şüphesini çekmediğini, teftiş esnasında kendisine ait olmadığını inkâr etmek için bomba poşetini bir koltuğun altına koyduğunu söyledi.

Bomba poşetini otogarın önüne park eden Saba marka bir aracın altına yerleştirdiğine işaret ederek bölgeyi terk etmesi ardından sözde “Horan Ebabilleri” Tugayından Ebu el-Velid lakaplı Firas el-Rehhal’ın bombayı uzaktan kumandayla patlattığını ekledi.

Terörist, engelli olması nedeniyle devletin kendisine iş ve puanlarının yetersiz olmasına rağmen Hukuk Fakültesinde öğrenim yapma dâhil pek çok fırsat ve yardım sunduğuna dikkat çekti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı