GenelSuriye Düşmanları

Şam patlamalarında İngiliz parmağı

“Nahreyn Net” haber sitesi, bazı belgeler sunarak önceki gün Şam’da gerçekleştirilen patlama olayında İngiliz casusluk teşkilatının parmağı olduğunu bildirdi.

FHA’nın Nahreyn Net haber sitesine dayanarak bildirdiğine göre, Fars Körfezi kıyısındaki ülkelerde bulunan bazı kaynaklar, İngiliz casusluk teşkilatı MI6 memurlarının birçok ay önceden Suriye ve Lübnan’daki silahlı Vahabi unsurlarla işbirliği halinde olduklarını ve bu unsurları patlamalar gerçekleştirmeleri, Ordunun üst düzey Komutanlarına terör eylemi düzenlemeleri,askeri ve sivil organlara saldırmaları yolunda eğittiklerini ve üstelik bu eğitimin petrol ve elektrik gibi hayati tesislere saldırı düzenleme planından ayrı olduğunu ifşa ettiler.

Söz konusu kaynaklar ayrıca, İngiltere’nin Kuveyt Büyükelçiliğinin aylar öncesinden bu yana, Kuveyt’teki Vahabi, Selefi ve Tekfiri unsurlarla temaslarını giderek arttırdığını, öte yandan Selefi unsurların da Kuveyt’te yaşayan Suriyeli Vahabi unsurları İngiltere’nin Kuveyt Büyükelçiliğinde diplomat olarak bulunan MI6 üyesi 2 Subayla tanıştırdıklarını belirttiler.

Yine aynı habere göre, İngiliz MI6 teşkilatı Kuveyt’teki bu temas ve görüşmeleri sayesinde önemli kazanımlar elde etti. Şöyle ki bu İngiliz casusluk teşkilatı Suriye’deki Vahabi aşırıcı unsurlarla da bir irtibat köprüsü kurmayı başardı. İngiliz ve Amerikan casusluk teşkilatları tarafından yönlendirilen Suriyeli Vahabi unsurlar, Suriye’de İngilizlerin önerdikleri şahıs ve merkezlere karşı terör eylemleri düzenlemeleri için kullanılıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı