FotoğraflarGenel

Şam üniversitesi bünyesindeki öğrenciler ve tüm görevliler orduya kan bağışında bulunuyor

Şam Üniversitesinde öğretim üyeleri, idari personeller ve öğrenciler bugün; ordu ve asayiş güçlerinin vatanın istikrar ve birliğini korumak için eli kanlı silahlı terör gruplarına karşı onurlu mücadelelerinde bulundukları üstün fedakarlıklara takdirin bir ifadesi olarak kan bağışı kampanyası başlattılar.

Kampanyaya katılan Üniversite Rektörü Prof Dr Muhammed Amir Mardini; bu gibi kampanyaların anlam ve önemini dile getirdi.

Açık Öğretimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Eyman Ebu el-Eyyal, kampanyaya katılımın ahlaki ve insani bir vacip olduğunu belirterek, kahraman ordunun vatan ve vatandaşların güvenliğini sağlamada bulunduğu üstün fedakarlığa dikkat çekti.

Üniversite Merkezinde başlatılan kampanyaya katılanlar; vatan uğruna canlarını feda eden kahraman orduya minnettarlıklarını kanlarıyla ifade etmek istediklerini belirttiler.

Suriye halkının hak ve hukuklarını savundukları bahanesiyle dış tarafların bu halkı öldüren ve katliamlar işleyen teröristleri nasıl destekledikleri ve koruduklarının artık her kes tarafından bilinen bir gerçek olduğunun altını çizen katılımcılar; Suriye’nin halkının bilinciyle tüm bu planları ve entrikaları çökerteceğine inandıklarını vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı