Genel

Şam’da bir kısmı yabancı yüzlerce terörist silahlarıyla beraber yakalandı

Şam’da ofisleri bulunan bir kısım medya organlarının temsilcileri, Suriye ordusu ve asayiş güçlerinin silahlı terör gruplarının tahrip edip sakinlerine korku yaşattığı Meydan Semtinde gerçekleştirdikleri güvenlik ve istikrarı sağlama icraatlarını gözlemledi.

Ordu ve asayiş güçlerinin semtte gerçekleştirdiği operasyonun ardından, her türlü acil tıbbi ilaçlar ve ameliyat odalarıyla donatılmış alan hastaneleri ve bomba imalathanesinin yanı sıra PKC ve M-16 makineli tüfekler, kalaşnikof, RPG roket atar, havan topu, saldırı ve savunma bombaları, Türk, Amerikan ve İsrail yapımı suikast silahları bulundu.

Bunun yanı sıra semtte, askeri üniformalar, çalıntı araç ve plakalar, uyuşturucu haplar, silah yüklü araçlar ve çalıntı ambulanslar ele geçirildi.

SANA muhabiri resmi bir kaynağa dayanarak, operasyonda aralarında farklı uyruklu, kimi sabıkalı, kimi paralı, kimisi de Suriye’de neden savaştığını bilmeyen yüzlerce silahlının yakalandığını bildirerek silahlı teröristlerin ordunun darbelerinden kaçmaya çalıştıklarını ifade etti.

Kaçmaya çalışan teröristlerin kaçmaları halinde kendilerini ölümle tehdit eden liderleriyle yaptıkları konuşmaların da ele geçirildiğine işaret eden kaynak, silahlıların bir kısmının boşalan evlere sığınarak dar sokaklardan yararlanmaya çalıştıklarını ifade etti.

Resmi kaynak, ordunun Suriye’de yıkım yapmaktan başka ideolojisi bulunmayan silahlı terör gruplarına müsamaha göstermeyeceğini vurguladı.

Öte yandan bölgeyi terk eden aileler ve semt sakinleri evlerine dönerken bölgede istikrar ve güvenliği sağlayan orduyu ve fedakârlıklarını selamladı.

Meydan semti sakinleri SANA muhabirine, son haftalar içinde semte yabancı şahısların girdiğini, semt sakinlerinden evlerini boşaltmalarını istediklerini belirterek semti orduyla savaşmak için boşalttıklarına dikkat çekti.

Semt sakinleri, semte silahlı şahısların konuşlandığını ve vatandaşları korkuttuklarını söyleyerek ordunun semti teröristlerden temizlediğini duyduktan sonra evlerine döndüklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı