Genel

Şam’da doğal hayata dönüş için gerekli tüm çalışmalar yapılacak

Şam Valisi Büşr el-Sabban; bugün başlayan onarım çalışmalarının sona ermesiyle birlikte Şam’ın Meydan Semtinin maksimum 5 gün içerisinde normal hayata geri döneceğini ifade etti.

Turu sırasında Meydan Semtinin içinde ilgili kurum müdürleriyle küçültülmüş bir toplantı düzenleyen Vali Sabban; semtin en kısa zamanda normal yaşamına dönmesi için meydana gelen zarar ve yapılması gereken çalışmaları inceledi.

Sabban bugün Meydan Semtini ziyaret ettikten sonra basına yaptığı açıklamada; Meydan halkının doğal hayatlarını sürdürmek üzere evlerine geri dönmelerinin sağlanacağını ve semte dönen halkın tüm temel gıda ihtiyaçlarının hazır paketlerle karşılanacağını söyledi.

Vali Sabban semti dolaşması sırasında; semte dönen, mülkleri hasara uğrayan ve işyerlerinde temizlik yada düzenleme çalışmalarında bulunan bir kısım vatandaşlarla bir araya geldi.

İlin tüm sorunlarının çözümü ve halkın ihtiyaçlarının temini için çaba harcandığını belirten Vali Sabban; bu konuda önceliklere daha çok önem verildiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı