GenelSuriye Dostları

Şam’da İran ve Suriye iktisadi işbirliği oturumu düzenlendi

Suriye’nin başkenti Şam’da dün, İran ve Suriyeli iktisadi çevrelerin katılımıyla Suriye’nin yeniden yapım ve onarımı 4. fuarı kulisinde bir oturum düzenlendi.

İRNA’nın haberine göre, sözkonusu oturumda İran’ın Suriye büyükelçisi Cevad Turkabadi, İran ve Suriye arasında ilişkilerin güçlendirilmesi zaruretine temasla, özellikle de Suriye’nin yeniden yapım ve onarım döneminde bu işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

Şam sanayi odası başkanı Samir el’Debes de, bu oturumda, iki ülke sanayicileri ve işadamlarının iktisadi alanda daha çok çaba göstermeleri gerektiğini belirterek, ”iki ülke sanayicileri ve iktisadi çevrelerinin üretim ve ticari alanlarındaki faaliyetlerinin gelişmesinin zaruri olduğunu’ söyledi.

Şam ticaret odası başkanı, gelecek günlerde iki ülke arasında İran ve Suriyeli işadamların katılacağı ortak oturumun düzenleneceğini belirterek, bu gibi oturumların düzenlenmesinden hedefin, İran ve Suriye arasında ortak yatırımların yapılması, İran’ın çeşitli alanlarda tecrübelerini Suriye’ye aktarması ve Suriye’nin yeniden yapım ve onarımında İranlı şirketlerin daha çok yer almalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Şam’daki sözkonusu fuara İran’dan 14 firma katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu