Genel

Şam’da ki filistin kampına yapılan saldırıyı MOSSAD’ın aletleri gerçekleştirmiştir

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi/Genel Komutanlık/; silahlı terör gruplarının bugün Şam kırsalında Cepheye ait bir kampa bulundukları saldırının, Cephe’nin tel Aviv’de gerçekleştirdiği eylem ardından MOSSAD’ın aletleri tarafından yapıldığını belirtti.

Cephe bugün yayınladığı ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildirisinde; MOSSAD’ın aletleri tarafından terör saldırısına maruz kalan kampın, otuz yıl boyunca siyonist düşmana karşı nitelikli zaferler sağlayan binlerce direnişçi için bir direniş üssü teşkil ettiğine işaret etti. Cephe, işgalci İsrail’e karşı önemli eylemlerde bulunan Filistinli direnişleri eğiten bu kampın bölge halkının büyük takdiri ve saygısına nail olduğuna vurgu yaptı.

Düşman İsrail’in birçok kez bu kampa muhtelif yollarla sızmaya çalıştığını ve başarısız kaldığını belirten Cephe; bugün ise Cephenin, Gazze’ye yönelik siyonist saldırı esnasında Tel Aviv’in ortasında düşmana sert bir darbe indirmesi ardından düşman İsrail’in işbirlikçi aletleriyle kampa saldırmaya çalıştığını belirtti.

Cephe bildirisinde; temel pusulasının Filistin olduğunu ve hiç kimsenin kendilerini bu pusuladan saptıramayacağının altını çizerek, kampa yapılan saldırıyı Filistinlilerin Suriye krizine dahil edilmeleri planlarını çökertmesinin yanında Suriye’ye yönelik komployu reddeden ve Filistin davasına sahip çıkan tutumlarına karşı intikam olarak nitelendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı