Genel

Şam’da ki saldırıda şehit olan Tümgeneral Hişam Bahtiyar görkemli bir törenle uğurlandı

Çarşamba günü Şam’daki Milli Güvenlik Binasını hedef alan terör patlamasında aldığı yaralar neticesinde Cuma günü şehit düşen Milli Güvenlik Ofisi Başkanı Tümgeneral Hişam Bahtiyar bugün Şam’daki el-Şami Hastanesinde düzenlenen görkemli törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Suriye Arap Cumhuriyetinin Ulusal Marşı ile başlayan törende Ordu Bandosunun Şehit ve Veda marşlarını çalması eşliğinde şehidin bayrağa sarılı naşı şeref mangasının omuzlarında taşındı. Törenin başında onur ve asaletin sembolü olarak kılış taşıyan subaylar yürüdü.

Ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Faruk el-Şara ve Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Yardımcısı Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Fahd Casim el-Freyc şehidin naşına çelenkler koydular.

Uğurlama törenine Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihad el-Lahham, Başbakan Riyad Hicab, Baas Partisi Ulusal Yönetim üyeleri, bir çok bakan, savunma bakanı yardımcıları, genel kurmay başkanı yardımcıları, ordu genel komutanlığında üst düzey subaylar ve şehidin yakınları hazır bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı