Genel

Şam’daki 50 kilometrekarelik alan kuşatma altında

Rusya el-Yovm televizyonunu, Suriye ordusuyla silahlı gruplar arasında Şam’ın dış semtlerinde benzersiz şiddette çatışmalar yaşandığını belirterek, silahlı grupların en önemli lojistik ikmal hatlarını kesen Suriye ordusunun militanları geniş bir sahada kuşatma altına aldığını bildirdi.

Suriye ordusunun ilk defa silahlı gruplara ait lojistik ikmal hatlarını kesmeyi başardığını belirten Rusya el-Yovm, Suriye güvenlik güçlerinin 50 kilometre karelik bir alandaki silahlı grupları kuşatma altına aldığını bildirdi.

Haberde Suriye ordusunun kuşatmasının Şam’ın güneydoğusundaki el-Uteybe köyünden kuzeydoğusundaki Adra köyüne kadar uzandığı belirtildi ve Suriyeli bir askeri yetkilinin kuşatma altına alınan bu eksenin silahlı grupların asli lojistik ikmal hattı olduğunu söylediği nakledildi.

Haberde halen çatışmaların sürdüğü yerlerin stratejik öneme sahip olduğu ve buradaki çatışmaların Suriye’nin güney bölgelerindeki güç dengesini tayin edeceği ifade edildi.

Suriyeli askeri yetkili, burada kazanılacak zaferin Şam’ı silahlı grupların saldırılarına karşı daha güvenli hale getireceğini belirterek Suriye ordusunun bu bölgedeki operasyonunun serbest ticaret ve sanayi bölgesi olan Edra’yı silahlı grupların işgalinden koruduğunu ve nihai bir temizliğe kadar buradaki silahlı grupların kuşatma altında tutulmasını sağladığını söyledi.

Bir Yorum

  1. SURİYE´NİN KURTULUŞ SAVAŞI

    Suriye Arap Cumhuriyeti´nin Sevr hortlatıcısı, Sykes-Picot hortlatıcısı emperyalist, katliamcı zalimlere ve isbirlikçisi hain, terörist katillere karşı yürüttüğü vatan savunmasında, mevcudiyet/varlık mücadelesinde, yeniden Kurtuluş Savaşı mücadelesinde başarılı olacagina, kahraman Suriye Arap milletinin, kahraman lider, Başkomutan Beşşar el-Esad´ın ve kahraman Suriye Mehmetçiğinin muzaffer olacağına adım gibi eminim. Yüce Allah sizleri korusun.

    Allah Suriye Beşşar u Bes!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı