Genel

Şam’ın Karra beldesinin Suriye ordusunun kontrolüne girmesi teröristlere uygulanan çemberi daraltacak

Suriye Ordu ve silahlı kuvvetler genel komutanlığı odu birliklerininn dün sabah Şam kırsalının Karra Kentinde saklanan çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek kentin tamamını kontrolü altına aldığını belirtti.

Komutanlık silhlı kuvvetlerden bir subayın okuduğu beyanında; Karra Kentindeki teröristlerin bertaraf olmadan önce kent içinde ve Şam – Homs otobanı üzerinde terör ve fesat estirdiklerine işaret etti.

Ordu birliklerinin bu başarısının muhtelif bölgelerde tekfirci ve kiralık terör gruplarına karşı sağladığı başarıların devamı olarak geldiğine dikkat çeken Komutanlık, Şam kırsalının kuzeyinde teröristlerin etrafındaki çemberi daraltmakla birlikte onları tamamen bertaraf etmede önemli bir dayanak teşkil ettiğine vurgu yaptı.

Komutanlık ordu birliklerinin bu başarısının, Lübnan sınırlarına kadar teröritstleri abluka altına almakla birlikte onlara delen desteği kesmede stratejik bir önem taşıdığını vurguladı. Aynı zamanda Kalemun Bölgesinin Orta Bölge yönündeki kapısını kapattığını, Suriye toprakları dahiline terörist ve cephane girişini sınırladığının altını çizdi.

Komutanlık beyanının bitiminde terör grupları ve arkalarındaki güçlerin vatan ve vatandaşlara yönelik eylemlerini kudurmuşçasına tırmandırmalarının vatan koruyucuları silahlı kuvvetleri teröre karşı mücadelesinden caydırmayacağının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı