GenelSuriye Dostları

Şam’ın kimyasal silah kullandığı iddiası batının bir komplosudur

İran İslami şura meclisinin milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu üyesi Şam’ın kimyasal silah kullandığı iddiasının batının teröristlere yardım etmek için başvurduğu yöntem olduğunu söyledi.

Seyit Bakır Hüseyni meclis haber ajansına yaptığı açıklamada batının Beşar Esad hükümetinin muhaliflere karşı zehirli Sarin gazı kullandığına dair asılsız iddiasının ispatı hususunda Suriye’de teröristlerin işlediği cinayetlerin defalarca ifşa olmasına rağmen batı ile bölgesel müttefiklerinin onlara silah, lojistik ve mali yardımlarla eğitim gibi yardımlarını ısrarla sürdürdüklerini söyledi.

Hüseyni BM in Suriye krizi hususunda açıkça ihmalkarlık yaptığına değinerek dünyada barış ve istikrar sağlaması için kurulmuş bir kirimin günümüzde duyarsızca Suriye kriziyle orada yaşanan insanlık facialarına seyirci kaldığını bu meselenin ise kabul edilemez durum olduğunu belirtti.

Rusya’nın BM temsilcisi Beşar Esad muhaliflerinin dört ay önce Han Elasal bölgesine saldırıda Sarin gazı kullandıklarını gösteren 80 sayfalık belgeler sunduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu