Cinayet ve KatliamlarGenel

Şam’ın Sebi Bahrat meydanı ile Şeyh Bender bölgesi arasında intihar saldırısı meydana geldi. 25 şehid

İntiharcı bir teröristin kullandığı bombalı bir araç bugün Şam’ın Sebi Bahrat Meydanı ile Şeyh Bender Bölgesi arasında havaya uçmasıyla bölgede bulunan vatandaşlar ve yol geçenlerden çok sayıda kişi şehit ve yaralı düştü.

Patlama yerine giden SANA muhabiri; patlama sonucunda bölgede bulunan Selim Buhari İlköğretim okulu, Bueyra Camisi, vatandaşların evleri, yol geçen ve park halindeki onlarca araçta büyük maddi hasarların meydana geldiğini aktardı. Suriyeli Muhabir ayrıca patlama yerinde büyük bir yangının meydana geldiğini ekledi.

Suriyeli kanların akıtılmasında ortak olan bazı medya kanallarının iddia ettikleri gibi bölgede her hangi bir silahlı çatışmanın olmadığını belirten muhabir; güvenlik güçlerinin bölgeden vatandaşları uzaklaştırmak ve daha fazla kurbanların gitmesini önlemekle birlikte itfaiye ve ilk yardım ekiplerinin yolunu açmaları için amacıyla havaya ateş açtıklarını ifade etti.

Suriyeli Muhabir hain ve gaddar teröristlerin gerçekleştirdikleri intiharcı eylemin sivil vatandaşların yoğun oldukları bir bölgede meydana geldiğine işaret ederken, yaralı ve şehitlerin arasında kadın ve çocukların bulunduğu toplam 25 kişinin şehid olduğunu, 93 sivilinde yaralandığını bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı