GenelSuriye Dostları

Şehid Mustafa Bedreddin için İran’da taziye nerasimi düzenlendi

Tahran’daki Hizbullah ofisinde gerçekleşen taziye merasimine, HAMAS, Filistin İslami Cihad hareketi, Irak yüksek İslam konseyi Tahran temsilcisi ve aralarında Filistin’e destek veren sivil toplum kuruluşları uluslararası birliği üyeleri Lübnan Emel hareketi gibi direniş temsilcilerinin yanı sıra, İran savunma bakanı Dehkan, İran İslami irşat ve kültür bakan yardımcısı , İran eski baş müzakereci ve İran ulusal güvenlik konseyinde İslam inkılabı rehberinin temsilcisi dr Said Celali gibi siyasi şahsiyetler katıldı. Taziye’ye gelenler Hizbullah’ın Tahran temsilcisi Safiyeddin Safi’ye baş sağlığı dileklerini bildirirken bölgede yaşanan gelişmelerin Siyonist rejim ve ABD’nin çıkarlarına geliştiğine dikkat çekildi.
İran savunma bakanı Hüseyin Dehkan taziye sonrası gazetecilere yaptığı açıklamasında Suriye yönetiminin ateşkesi kabul etmesine rağmen en-Nusra gibi tekfirci grupların ateşkesi bozduğunu dile getirdi ve “hiç şüpheniz olmasın, direniş dik duruşunu sürdürecek, direniş yok edilemeyecek” diye konuştu.
İran savunma bakanı açıklamasında, bölgede yaşananların ABD ve Siyonist rejimin Suudi Rejimle işbirliği yaparak olan bir komploları olduğunu hatırlatarak, dünyanın muhtelif bölgelerinde cahil ve kullanılmaya müsait kişiler toplanarak bölgede fitne oluşturulmaktadır. Unutulması, şehidin dökülen her damla kanı direnişin kararlılığını güçlendiriyor ve düşmana karşı öfke ve kin artıyor diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı