Genel

Şehit Aileleri onuruna düzenlenen etkinlikler devam ediyor

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın direktifiyle Vakıflar Bakanı Muhammed Abdüssettar el-Seyit Kurban Bayramı münasebetiyle şehitlerin anısına ve şehit aileleri onuruna etkinlikler düzenlemeyi sürdürüyor.

İnsanlık tarihinin en büyük değerleri arasında yer alan feda ve adanmışlık değerlerinin kutlandığı mübarek Kurban Bayramı münasebetiyle Tartus’ta şehitlerin anısına ve şehit aileleri onuruna bir tören düzenleyen el-Seyit bu törende 153 şehit ailesiyle bir araya geldi.

Töreni açılışında bir konuşma yapan Seyit; şehitlerin canları pahasına vatanı koruyarak tarihin ak sayfalarına birer destan olarak nakşedildiklerini dile getirerek terörü finanse eden devletlere Suriye’ye terör göndermeye son vermeleri çağrısında bulundu.

Törene katılan Safita Rum Ortodoks Piskoposu Dimitriyos Şerik SANA’ya yaptığı açıklamada şehit aileleri onuruna düzenlenen etkinliklerin Cumhurbaşkanı el-Esad’ın halkına duyduğu sevgisi ve halkın manevi değerlerine verdiği önemin bir ifadesi olduğunu dile getirdi.

Öte yandan şehit aileleri komplonun karşısında halkının yanında dimdik duran el-Esad’a duydukları minnet ve şükranı ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı