GenelSuriye Dostları

Şehit Hasan Lakkis’in intikamı kapıda bekliyor!

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları ordusu tarafından yapılan açıklamada Hizbullah’ın sahip olduğu askeri kapasite gündeme getirildi

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun üst düzey komutanlarından Hava ve Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacızade tarafından yapılan açıklamada Hizbullah’ın füze cephaneliğinin son süreçte kaydadeğer bir gelişme gösterdiği belirtildi.

Hizbullah’ın elindeki füzelerin Siyonistlerin işgal ettiği toprakların tamamındaki hedefleri nokta atışı ile imha edebilecek kapasiteye sahip olduğunu belirten General Emir Ali Hacızade, “Siyonistler, önümüzdeki savaşta Hizbullah’ın gücünü görecekler” açıklamasında bulundu.

Hizbullah’ın özellikle komutan Hasan Lakkis’in şehadetinden sonra askeri anlamdaki faaliyetlere çok daha hız verdiğini belirten General Hacızade, konuyla ilgili detayları ise açıklamadı.

General Emir Ali Hacızade’nin bu açıklamaları Devrim Muhafızları ordusuna bağlı sepahnews.com adlı sitede yayınlandı.

Geçtiğimiz hafta Amerikan basınında çıkan haberlerde Hizbullah’ın gelişmiş füzeleri Lübnan’a “kaçırmayı” başadığı ifade edilmiş fakat Siyonist rejim savaş bakanı Moşe Yaalon tarafından yapılan açıklamada “Hizbullah’a füze ulaştırılmış olamaz” denmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı