Suriye Dostları

Şehit Süleymani’nin kızı: Biden ile Trump arasında fark yok

ABD terörist güçleri tarafından Bağdat’ta şehit edilen Kudüs Gücü komutanı general Kasım Süleymani’nin kızı Zeyneb Süleymani, “İran halkı açısından Trump ve Biden arasında bir fark yok” dedi.

Zeyneb Süleymani, dün RT (Russia Today) haber sitesine yaptığı açıklamada, “Trump ve Biden birbirine benziyor ve aynı politikayı takip ediyor. Trump babamın öldürülmesini emretti ve Biden onu destekledi, bu yüzden aralarında bir fark yok.” dedi.

Zeyneb Süleymani, Biden’ın, IŞİD terör örgütünün oluşumu konusunda eski ABD Başkanı Barack Obama ile aynı görüşte olduğunu da hatırlattı.

Şehit Süleymani’nin kızı, Trump ile Biden’in aynı düşünce ve yaklaşıma sahip olduğunu ve hiçbirinin diğerinden daha iyi olmadığını vurgulayarak, İran’ın ABD devletinin politikalarıyla sorunu olduğunu ve bu yaklaşımın değişmeyeceğini vurguladı.

IŞİD teröristleri ile mücadelede babasının cesaretine atıfta bulunan Zeyneb Süleymani, “Şehit Süleymani teröristlerle tüm halk için savaştı; sadece Yemen, Suriye, Lübnan, İran ve Irak için değil, herkes için savaştı.” dedi.

Zeyneb Süleymani, “Babam işini iyi yaptı ve bu Amerikalıları kızdırdı.” diyerek; Şehit Süleymani’nin Batı Asya (Ortadoğu) bölgesindeki tüm Amerikan komplolarını yenilgiye uğrattığını söyledi.

Zeyneb Süleymani ayrıca, “Babamı öldürdükten sonra Amerika her şeyin duracağını düşündü ama onlar yanılıyorlar, general Süleymani’nin ölümüyle her şeyin biteceği konusunda çok yanılıyorlar. Bu sadece daha başlangıç” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu