Genel

Şehit Yakınları: Kardeş kanı dökenlere karşı mücadelede taviz verilmemeli

Şam Kırsalı, İdlib, Lazkiye, Dera ve Deyrezzor’da vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının kurşunlarıyla yaşamlarını yitiren 29 şehit bugün Teşrin, Halep, Zahi Ezrak Askeri Hastaneleri ve Şam’da Polis Hastanesinde düzenlenen resmi törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Şehitlerin bayrağa sarılı cenazelerinin silah arkadaşlarının omuzlarında taşındığı törenlerde Ordu Bandosu Şehit ve Veda marşlarını çaldı.

Törenlere katılan şehit yakınları şehitliğin vatanın fedakarlık ihtiyacına cevap olarak gelen kutsal bir değer olduğunu belirterek vatanın onuru ve bağımsızlığının her fedakarlığı hakkettiğini beyan ettiler.

Silahlı terör gruplarının işledikleri katliamların bölgede ve vatan topraklarında çıkarları bulunan dış güçlerin amaçlarına hizmet ettiğini dile getiren şehit yakınları; kardeş kanı döken silahlı terör gruplarına karşı mücadelede taviz verilmemesi çağrısında bulundular.

Suriyelilerin vatanın bağımsızlığı ve egemenliğine karşı uzan bütün dış müdahaleleri engelleyeceklerini ifade eden şehit yakınları; Suriye halkının bilinci ve iradesiyle komploculardan çok daha güçlü olduğunu kaydettiler.

Suriye’nin yönetiminin ve halkının iradesiyle güvenlik ve istikrarı yeniden sağlayacağına inandıklarını vurgulayan şehit yakınları silahlı terör gruplarının ülke içindeki ve dışındaki bütün uzantılarının bütün etkileriyle birlikte vatan topraklarından defedilmesi çağrısında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı