Genel

Şehitler, aileleri ve yakınlarının katılımıyla uğurlandılar

Lazkiye, Şam Kırsalı ve Deyrezzor’da vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının saldırılarıyla yaşamlarını yitiren 22 şehit bugün Teşrin, Zahi Ezrak ve Deyrezzor Askeri Hastanelerinde düzenlenen resmi törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Şehitlerin aileleri, yakınları ve silah arkadaşlarının katılımıyla düzenlenen törenlerde şehitlerin bayrağa sarılı cenazeleri silah arkadaşlarının omuzlarında gururla taşındı.

Törenlere katılan şehit yakınları vatan topraklarını kanlarıyla sulayan şehitlerin güvenlik ve istikrarın bu topraklara yeniden döneceğinin bir güvencesini teşkil ettiğine dikkat çekerek vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerle gurur duyduklarını dile getirdiler.

Onurlu her vatan evladı gibi kendilerinin de yeri ve zamanı geldiğinde vatanın bağımsızlık ve egemenliği uğruna seve seve canlarını feda edeceklerini belirten şehit yakınları; Suriye ordusunun vatan uğuruna sunduğu fedakarlıklar ve sergilediği kahramanlıkların gelecek nesillere vatanı savunmada bir meşale teşkil edeceğini vurguladılar.

Vatanın güvenlik ve istikrarının kırmızı çizgi olduğuna dikkat çeken şehit yakınları masum insanların canlarına kıyan silahlı terör gruplarına karşı mücadelede hiçbir şekilde taviz verilmemesi çağrısında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı