Suriye Dostları

Şemhani: Erbain’in görkemini yok etme çabaları yenilgiye uğradı

İran mili güvenlik yüksek konseyi sekreteri, Hüseyin-i Erbain’in görkem ve azametini yok etmeye yönelik bazılarının çabalarının faydasız olduğunu belirtti.

İran Press’in bildirdiğine göre Amiral Ali Şemhani dün akşam Huzistan ilinde Şelemçe sınır kapsını inceleme sırasında, “Hüseyin-i -as- Erbain ve halkın bu muazzam harekete olan ilgisinin Erbain kültürü risaletinin sadece Kerbala’da ve Beyn-ul Haremeyen’de olmadığını gösterdiğini’ söyledi.
Amiral Şemhani, İran’ın en doğu sınırında en güney sınırına kadar 3 milyon 300 bin ziyaretçinin intikalinin İslami İran’ın güçlü ve büyük girişimi olduğunu belirtti.
Amiral Şemhani tüm yaptırımlara rağmen İran’ın çeşitli kültürel, lojistik, sağlık, Erbain ziyaretçilerinin intikali ve de güvenlik konularda çalışmalarını iyi derecede bitirdiğini ifade eti.
Bu arada İran İslam cumhuriyeti güvenlik güçleri-NAJA komutanı tuğamiral Hüseyin Eşteri de dün akşam Hüseyin-i Erbain ziyaretçilerinin Şelemçe sınırındaki geçişlerini incelemenin ardından Hüzistan ilinde, Amiral Şemhani ile birlikte Erbain komitesi oturumuna katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı