GenelSuriye Dostları

Şemhani, Hizbullah’ın misillemesini övdü

İran İslam cumhuriyeti milli güvenlik yüksek konseyi sekreteri Ali Şemhani, Lübnan Hizbullahı’nın Siyonist rejime karşı operasyonunu överek, “Lübnan Hizbullahı’nın İmam Hüseyin’in -as- matem dönemin başındaki misilleme operasyonunun, bir kez daha gurur veren “Heyhat minnez zille” şiarını küreselleştirdiğini” söyledi.

Ali Şemhani dün akşam Fars Körfezi ve Suriye bölgesinin Amerika ve Siyonist rejimin şirret alanlarına dönüştüğüne işaretle, Amerikan İHA’sının İslam cumhuriyeti semasını ihlaline verilen karşılık ve Siyonist rejimin Lübnan Hizbullah’ı tarafından cezalandırılmasını, direniş cephesinin bölgeyi istikrarsızlaştıran cephenin yaktığı ateş ve tehditlerine karşı iradenin tercümanı olduğunu söyledi.
Lübnan Hizbullah hareketinin güçlü halk desteğine sahip, bilinçli ve asil hareket olduğunu belirten Şemhani, çıkarları koruma ve Lübnan halkı çıkarlarına göre davranmanın Hizbullah’ın siyasi ve savunma kararlarını almakta eksen olduğunu belirtti.
Lübnan Hizbullah Hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Cumartesi akşamı ülkede Siyonist rejimin Lübnan’a karşı saldırılarını kınama konusunda ülkede fikir birliği olduğunu vurgulayarak, korsan rejimin saldırı bedelini ödeyeceğini söyledi.
Seyyid Hasan Nasrullah korsan rejim İsrail saldırılarına misillemenin kesin ve kat’i olduğunu, bunda şüphe duyulmaması gerektiğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı