GenelSuriye Dostları

Şemhani: İran bölge ülkelerinin parçalanmasına karşıdır

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin düzenlediği ayrılık referandumuna işaretle, İran’ın bölge ülkelerinde her türlü bölünmeye karşı olduğunu belirtti.
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani Euronews’a yaptığı açıklamada, İran, Irak, Türkiye, BM ve bölge dışı bazı ülkelerinin, ülkelerin bölünmesine karşı olduklarını belirtti.
Şemhani ABD Başkanı Donald Trump’ın İran karşıtı sözleriyle ilgili olarak da, dünya kamuoyunun bugün Turmp’ın yalancı bir zat olduğunu çok iyi bildiğini kaydetti.
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, ABD yönetiminin İran’a karşı sürekli yaptırım ve ekonomik meseleler yoluyla girişimlerde bulunurken, İran’ı her hangi bir belge sunmadan terörizmi desteklemekle suçladığını kaydetti.
Şemhani İran’ın terörizmin en büyük kurbanlarından biri olduğunu hatırlatarak, İran İslam Cumhuriyeti’nin Amerikan halkı ile düşman olmadığını, ancak Amerikan yönetiminin her daim İran halkıyla düşman olduğunu ifade etti.
Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Avrupa’nın nükleer anlaşma ile ilgili tutumu hakkında ise, Avrupa’nın İran halkının beklentilerini karşılayamadığını ve yaptıkları bir çok şeyin göstermelik olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı