Genel

Senyora ve Saad Hariri terör gruplarına her türlü desteği vermektedirler

Suriye Enformasyon Bakanı Omran el Zoubi; kimi şahsiyetlerin, Lübnan’da herhangi bir suikast eylemi olduğunda suçlamalar yöneltmek için ellerinden gelen her gayreti ve her yöntemi kullandıklarına dikkat çekti.

Bakan Zoubi bugün yaptığı açıklamada; Lübnan eski başbakanı Fuat el Senyora gibi söz konusu şahsiyetlerin bu suçlamalarında içinde besledikleri kin ve öfkeyi ortaya koydukları gibi kimlerle bağlantıları olduğunu da deşifre etmiş olduklarını ifade etti.

Senyora’nın Irak ve Şam İslami Devleti, Nusra Cephesi ve İslam Cephesi gibi radikal tekfirci terör gruplarına her türlü destek sağladığının herkes tarafından bilindiğine dikkat çeken Zoubi; Senyora ve Saad el Hariri’nin liderliğindeki Lübnanlı Müstakbel Akımının yurtdışındaki efendilerinin denetiminde teröre destekleri ve Suriye’ye kinlerinin bilindiğini söyledi.

Bakan Zoubi suçlamaların gelişi güzel, aptalca ve aceleci bir şekilde yapılmasının ayı zamanda tüm bölgede terör eylemlerinde bulunan, fitne ve şiddet provokasyonu yapan tarafların varlığına bir kanıt teşkil ettiğine de dikkat çekti.

Suriye ve halkının Lübnanlılara iyilik ve hayırdan başka bir şey temenni etmediğini belirten Zoubi; onurlu ve bilinçli Lübnanlıları her türlü teröre karşı durmalarına çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu