Genel

Şer güçler Suriye’yi devlet, ordu ve altyapı olarak yıkmayı hedeflemektedir

Mısır Televizyonunda Gazeteci İman Şevki; NATO, ABD ve bazı bölge ülkelerinden Suriye’deki silahlı muhalefete sağlanan finansın, Amerikan-Siyonist projenin bölgeyi hegemonya altına alması için Suriye’yi devlet, ordu ve altyapı olarak yıkmayı hedeflediğini belirtti.

Mısırlı Destur Gazetesinin “Araplık Can Veriyor.. Çarpan Yüreğini Kurtarın’ başlığı altında yayınladığı makalesinde Gazeteci Şevki; Suriye’de yaşananları, sözde reform ve değişim amaçlı sözde ‘devrim’ olarak lanse etmek için kamuoyunu aldatan dezenformasyonun devam etmesini ne kadar tuhaf bulduğunu ifade etti.

Mısırlı Gazeteci Şevki; ABD ve müttefiklerinin Suriye’de devleti yıkmak için silahlı muhalefete milyonlarca dolar ödediğine işaret ederek, bunu barış ve sevgi çağırıcıları oldukları için yapmadıklarını vurguladı.

Bu bağlamda Suriye’de muhtelif şekillerle, kandırmalarla, çarpıtmalarla ve dezenformasyonla oyuna getirilen silah taşıyıp eylem düzenleyenleri uyanış ve akliselim tutuma çağıran Gazeteci Şevki; vatanlarına karşı örülen komployu gerçeğiyle görmeye davet etti. Şevki; Suriye’de silahlı eylemlerde bulunanların, vatanlarına karşı örülen komploda Suriye’de yıkım ve ölümden başka bir şey istemeyen İsrail’in bir aleti haline geldiklerine işaret etti.

Muhtelif adlandırmalar ve terimler altında Arap vatanının tanık olduğu yıkım ve şiddete dikkat çeken Gazeteci Şevki; Arap ülkelerinde yaşananlardan sadece ve sadece İsrail’in faydalandığını hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu