FilistinGenel

Şeyh İkrime Sabri: Rafah kapısı sürekli açık olmalıdır

Mescidi Aksa’nın imam ve hatiplerinden ve Kudüs’teki İslâm Yüksek Konseyi’nin başkanı olan Şeyh İkrime Sabri bugün (5 Eylül) Cuma namazı hutbesinde işgalin zulüm uygulamalarına tepki gösterirken Filistin halkının taleplerini gündeme getirdi. Sabri hutbesinde Rafah sınır kapısının derhal ve daimi bir şekilde açılmasını isteyerek işgal rejiminin savaş malzemelerinin geçişini kontrol etmesi için bir heyet oluşturmasını onaylamanın hezimeti kabul etmek anlamına geleceğini söyledi.

İkrime Sabri Cuma hutbesinde, Gazze’ye karşı şer ve zulüm güçlerinin buranın halkına karşı ittifak kurduklarını dolayısıyla siyonist işgal rejimi ordusunun burada tek başına savaşmadığını dile getirdi. Sabri, bu şeytan ittifakına ABD’nin yanı sıra Arap dünyasından da bazı zulüm rejimlerinin katıldığını vurgulayarak Gazze’ye yönelik savaşın nihaî hedefinin direnişin bütün silahlarını elinden almak olduğuna dikkat çekti.

“İşte bunun için birleşmişlerdi ama başaramadılar. Kesin bir yenilgiyle yenildikleri için kenara itildiler. Müslümanları öldürmek amacıyla toplayıp sarf ettikleri mallarına da acıyacak ve bu kadar masraf ettiklerine pişman olacaklar” diyen Sabri hutbesinde siyonist işgal rejiminin kadınların Mescidi Aksa’ya girmelerini engellemesine de şiddetle tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu