Suriye Dostları

Şeyh İsa Kasım: Şehit Süleymani ve Mühendis Allah yolunda cihadın canlı mektebidirler

Bahreyn’de dikta Al Halife rejimine karşı verdiği mücadele ile tanınan Bahreyn mücadele hareketinin lideri İslam alimi Şeyh İsa Kasım, şehit Süleymani ve el-Mühendis’in gelecek nesiller için Allah yolunda cihadın yaşayan mektebi olduklarını bildirdi.

Şeyh İsa Kasım, İran’ın Kum kentinde yaşayan Bahreynlilerin Kum’da şehit komutanlar Kasım Süleymani ve el’Mühendis’i anma amacıyla düzenledikleri merasimde yaptığı konuşmada, Şehit Süleymani ve şehit el’Mühendis’in, İslam ve ümmeti savunmak için büyük fedakarlık yaptıklarını ve liderlik rolünü oynadıklarını söyledi.

Şeyh İsa Kasım, Filistin topraklarını geri alma ve yerinden edilen halkının iade edilmesi mücadelesine de vurgu yaparak, bu yolda mücadelenin cihad olduğunu söyledi.

Bahreynli İslam alimi, bazı ülkelerin ırkçı İsrail ile ilişkilerinin normalleşmesini eleştirerek, bazı İslam ülkesi hükümetlerinin Amerikan ve Siyonist düşmanlarla el ele verdiğini söyledi.

Bilindiği gibi, 3 Ocak 2020 sabahı, ABD terör devleti, İslam Devrim Muhafızları Kuvvetlerinin eski komutanı General Kasım Süleymani ve Irak halk seferberliği başkan yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’i Bağdat havaalanı yakınlarında hava saldırısında şehit etti. Sözkonusu cinayetin ardından da İran Devrim Muhafızları Amerika’nın Irak’ta bulunan terör üssünü füzelerle vurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu