GenelSuriye Dostları

Şeyh Naim Kasım: Direniş Ggçleri Suriye’de Lübnan’ın 3 katı büyüklükteki alanı kurtardı

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım; Direnişin Suriye’de, Lübnan’ın üç katı büyüklükteki alanı kurtardığını vurguladı. Lübnan yönetiminden, savaştan kaçan Suriyeli mültecilerin topraklarına geri dönmelerine yardım etmelerini isteyen Kasım, bu konuda Suriye Hükümeti ile iletişime geçmelerini öncelikli işleri arasına almaları gerektiğini bildirdi.

Kasım, Lübnan’ın güneyinde yer alan “Kefer Sir” kasabasının “Nebtiye” bölgesindeki bir merasimde yaptığı konuşmasında; “Zaman, cesurca çözüm yolu bulup uygulamaya koyma zamanıdır. Sadece güvenlik konusunda çözüm bulup uygulamak yeterli değildir. Toplumsal ve siyasi çözümler üretip uygulamak gerekmektedir. Yapılan istatistikler gösteriyor ki Suriye’de güvenliğin artması, 500 bin Suriyeli göçmenin ülkelerine geri dönmelerinde büyük oranda etkili oldu.” dedi.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı açıklamasında; “Neden ülkesine geri dönmek isteyen Suriyelilere yardım etmeyelim ve dönüş yolunu onlar için kolaylaştırmayalım? Bu ancak Lübnan ve Suriye Devletleri arasında gerçekleşecek irtibat ve işbirliği sayesinde mümkün olur” şeklinde konuştu.

Naim Kasım; “Direniş Cephesi geçtiğimiz son bir ayda 30 bin kilometrekarelik alanı Suriye sahrasında ele geçirdi ki içinde bazı köyler de bulunmakta ve bu alan Lübnan topraklarının üç katı büyüklüğe denk geliyor.” dedi.

Genel Sekreter Yardımcısı konuşmasını; “Bu büyük bir başarıdır ve ciddi anlamda ülkesine geri dönmek isteyen Suriye vatandaşlarının dönüşlerini kolaylaştırıyor” şeklinde bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu