Genel

Şeyh Naim Kasım: Lübnan Hizbullah Hareketi’nin gücü oldukça arttı

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, İran’ın hem Lübnan ve Filistin direnişini hem de Suriye bütünlüğünü savunuğunu vurguladı.
Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, gündemdeki son gelişmeleri değerlendirdi.
Almayadeen Haberine göre; Şeyh Naim Kasım, Lübnan Hizbullah Hareketi’nin her zaman Filistin direnişine destek vermeye hazırlıklı olduğunu ifade ederek, “Siyonist Rejim Hizbullah Hareketi’nin gerçek potansiyellerinden bilgisi yoktur. Direnişin gücü 33 günlük savaşta gösterdiği başarılı performanstan bile fazladır” dedi.
Naim Kasım, “Lübnan Hizbullah Hareketi kuruluşundan itibaren Filistin’in özgürleştirilmesini hedef olarak belirledi. Siyonist Rejim bölgede yenilmez bir güç olmadığı için onları ortadan kaldırabiliriz” ifadelerinde bulundu.
Tahran’da düzenlenen Filistin İntifadası’na Destek Konferansı’na işaret eden Şeyh Naim Kasım şu açıklamalarda bulundu:
Bu konferans direnişi tüm komploların karşısında güçlü olmak için yeni bir zemin oluşturdu. Konferansta çok fazla katılımcının bulunması direnişe yönelik işbirliğinin arttığını gösteriyor.
Şeyh Naim Kasım, Suriye’deki son gelişmelere de değinerek, “Lübnan Hizbullah Hareketi, Suriyeli ve Rus güçleri işbirliği çerçevesinde teröre karşı mücadele ediyor. Suriye’nin durumu normale dönüp varlığı ve bütünlüğü de garanti edildiği takdirde Hizbullah Hareketi oradan taşınabilir” ifadelerinde bulundu.
Son olarak Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı , “Suudiler her zaman İran’a karşı düşmanca tutum sergilemektedir. İran; Lübnan ve Filistin direnişini hem de Suriye bütünlüğünü savunuyor, lakin Suudi yönetimi DAEŞ ve El Kaide gibi terör gruplarına destek çıkıyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu