FilistinGenel

Şeyh Naim Kasım: Suud rejimi Filistin’den tamamen vazgeçmiştir

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Suud rejiminin Filistin meselesinden tamamen vazgeçtiğini belirterek; “Tekfirci terör fitne ve tefrikadan başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.
Tekfirci terör fitnesinin bir veba gibi tüm dünyayı sardığına işaret eden Şeyh Naim Kasım; “Bu terör anlayışı sadece bir bölgeye, şehre veya mahalleye ait değildir. Artık istisnasız tüm dünyayı ve insanları kendisine hedef almaktadır” açıklamasını yaptı.
“Suriye sorunu artık tüm dünyanın meselesi haline gelmiştir” diyen Şeyh Naim Kasım tekfirci terörün hiçbir kanun ve yasağı tanımadığını belirterek, “Bizim verdiğimiz onlarca şehidi ve harap olan mahalle ve evlerimizi görmezden gelen Amerika ve Avrupa, bugün kendisi bu tekfirci terör ile karşı karşıya gelmiştir” ifadelerini kulandı.
Özellikle Arap ülkelerinin tekfirci terör örgütlerini desteklediklerini belirten Şeyh Naim Kasım; “Biz terörün yol açtığı tefrikayı dünyadan temizlemek için mücadele etmekteyiz. Ancak terörü himaye eden ve destekleyen ülkeler ileride bunun ağır bedellerini ödeyeceklerdir” açıklamasını yaptı.
Suud Rejimi İsrail’e Bağlandı
Şeyh Naim Kasım konuşmasının devamında Suud rejiminin tamamen Filistin meselesinden vazgeçtiğine işaret ederek, “Suudi Arabistan’ın İsrail ile birlikte olduğunu söylediğimizde bizlere kızıyorlar. Oysa bunu biz demiyoruz. Suudilerin kendileri İsrail rejimine bağlı olduklarını ifade etmektedirler.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı