GenelSuriye Dostları

Şeyh Nebil Kavuk: Filistin, Suudi Arabistan’ın Amerika ve İsrail’e olan tutkusunun bedelini ödemektedir

Hizbullah Merkezi Konseyi Üyesi Şeyh Nebil Kavuk, Arap toplumunun Siyonist Rejimin Gazze’de işlediği cinayetler karşısında sessiz kalmasını eleştirerek, Filistin halkının tek kurtuluş yolunun direniş olduğunu belirtti.

Şeyh Nebil Kavuk şu ifadelerde bulundu: ‘Hizbullah çok yakında hükümete girecektir ve Arabistan ve Amerika’nın müdahaleleri karşısında ulusal kararların alınması konusunda dostlarımızın ve müttefiklerimizin yanında duracağız.

Hizbullah’ın hükümete aktif bir katılım göstermesi, Arabistan’ın plan ve projelerine bir darbedir.

Arabistan’ın seçim sürecine ve hükümetin kurulmasına müdahalesi karşısındaki sessizlik, hoş olmayan ve şüpheli bir durumdur.’

Hizbullah Merkezi Konseyi Üyesi konuşmasının devamında, Al-i Suud’un Siyonist Rejimin işlediği cinayetlere sessiz kalmasına değindi ve şunları söyledi: ‘İsrail’in Filistin halkına karşı işlediği suç ve cinayetlerin son hadde ulaşması, Arabistan’a utanç ve rezalet olarak yeterlidir ve Filistin halkı, Suudi Arabistan’ın Amerika ve İsrail’e olan tutkusunun bedelini ödemektedir.

Daha önce, İsrail’in bu suç ve cinayetlerine Arap toplumunun sessizliği eşlik ediyordu ama şimdi bazı Arap ülkeleri bu cinayetleri destekliyor ve Filistin halkına karşı komplo kuruyor. Bu nedenle, Filistin halkının kurtuluşu Arap krallarının ve İslami ve Arap konferanslarının elinde değildir, Filistin halkının kurtuluşu, direnişleri, füzeleri ve stratejileriyle olacaktır.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu