GenelSuriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrallah Lübnan vatandaşlarının kaçırılmasını şiddetle kınadı

Lübnan direniş hareketi Hizbullah genel sekreteri seyyid Hasan Nasrallah, 12 Lübnanlının Suriye’de silahlı gruplar tarafından kaçırılmasını şiddetli bir şekilde kınayarak konunun takipçisi olacaklarını açıkladı

Batılı emperyalist devletler ve kukla Arap rejimleri tarafından satılmış hainlerden oluşturulan Suriyeli silahlı çeteler, gerçek yüzlerini göstermeye başladı. Müslüman kardeşler, Selefiler ve Vahabilerden oluşan Suriye’deki çeteler Mezhep savaşı çıkarmak için yoğun çaba sarf ediyor. Şu ana kadar Suriye’de bir çok Müslümanı katlederek bir çoklarını da tehditlerle evlerinden yurtlarında eden bu satılmış sözde Müslüman gruplar son zamanlarda Şii Müslümanları kaçırmaya başladı. Son günlerde Suriye’ye Hz. Zeyneb’in (s.a) türbesini ziyarete giden veya yol, köprü yapımı çalışmaları için Suriye’de bulunan bir çok İranlı kaçırıldı. Bunlardan bir kısmı halen bu satılmış hainlerin elinde bulunmakta. En son Irak’ta bulunan Ehlibeyt imamlarının türbe ziyaretlerinden dönen Lübnanlı 12 Müslüman’ı kaçırdılar. Ziyaret için Irak’a giden Lübnanlılar Suriye topraklarından ülkelerine geri dönmek istedikleri sırada silahlı gruplar tarafından kaçırıldılar.

Şu ana kadar Suriye’deki halkın yanında olduğunu ve reformları desteklediğini, ama Amerikancı oluşuma destek vermeyeceğini açıklayan Hizbullah Lideri Seyyid Hasan Nasrallah, “El Menar” televizyonuna verdiği demecinde Lübnan vatandaşlarının Suriye topraklarında kaçırılmasını kınayarak olayın ciddi bir şekilde takipçisi olacaklarını duyurdu.

Öte yandan Beyrut sokaklarına inen kalabalıklar Lübnanlıların kaçırılmasına itiraz ederek yolları kapatıp lastikler yaktı.

Lübnanlıların kaçırılmasının yanı sıra önceki gün Türkiye’den Suriye’ye giriş yapan üç İranlı kamyon şoförünün de kaçırıldığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı