GenelSuriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: Batı, Suriye yönetimini devirmek istiyor

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Batı’nın Suriye yönetimini “direniş gruplarına destek verdiği gerekçesiyle” devirmek istediğini açıkladı. Nasrullah ayrıca istedikleri zaman korsan İsrail’in herhangi bir bölgesini vurabileceklerini söyledi.

Cuma günü bir televizyon kanalında konuşan Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye yönetiminin Filistin ve Lübnan’daki direniş gruplarına destek verdiği için Batı, İsrail ve bölgedeki bazı ülkeler tarafından devrilmek istendiğini söyledi.

Bu güçlerin Suriye devletinden, halkından, liderliğinden ve ordusundan intikam almaya çalıştığını açıklayan Nasrullah, “Irak’taki terörist saldırıların ve şiddetin arkasındakilerin Suriye’de de aynı şeyi yapmaya çalıştığını” belirtti. Nasrullah, Arap hükümetlerini de, “Suriye’ye bombalı saldırılar düzenleyen teröristleri ihraç etmekle” suçladı.

Nasrullah, korsan İsrail’in güney Lübnan’a saldırması durumunda Tel Aviv’i vurabileceklerini de söyledi. 2006′daki savaşta Beyrut’u korumak için Tel Aviv’e saldırmadıklarını kaydeden Nasrullah, korsan İsrail ve işgal altındaki Filistin topraklarındaki istedikleri mevziyi vurabileceklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı