Suriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: Düşmanlar direniş ile halk arasındaki güveni ortadan kaldırmaya çalışıyor

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, bölgesel gelişmelere ilişkin yaptığı konuşmada, düşmanların direniş ile halk arasındaki itimadı sarsmaya çalıştığını söyledi.

Bölge ve Lübnan’daki gelişmelere ilişkin konuşan Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Nevruz Bayramı münasebetiyle İran milletini tebrik ederken, Amerika – Siyonist İsrail casusu Amir Elyas Fahuri’nin serbest bırakılmasına dikkati çekerek, “ABD Amir Fahuri’nin tutuklanmasından bu yana Lübnanlı siyasi yetkililere en ağır baskılar yaptı. Bunun yanı sıra onları yaptırım uygulamakla tehdit etti” dedi.

Nasrullah, “Lübnan ordusuna askeri ve silah yardımını kesmek, ekonomik yaptırımlar uygulamak ve diğer ülkelerin Lübnan’a yardım sağlamasını engellemek, ABD’nin Amir Fahuri’nin koşulsuz olarak serbest bırakılması için ettiği tehditler arasındaydı” ifadelerinde bulundu.

Hizbullah’ın Amir Fahuri’nin serbest bırakılmasına karşı olduğunu dile getiren Hasan Nasrullah, ABD’nin baskılarına boyun eğmeyi bu ülkenin gelecekte daha fazla müdahalesinin önünü açacak ‘tehlikeli bir gelişme’ olarak nitelendirdi.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Emel ve Hizbullah Hareketi, Fahuri’nin serbest bırakılması kararından bilgisi yoktu. Yoksa bu konuya müdahale ederek onun suçlamalarından beraat etmesine izin vermezdi” diye konuştu.

Nasrullah, Hizbullah’a karşı suçlamaları reddederek, “Hizbullah’ın Fahuri’yi serbest bırakma sorumluluğunu üstlendiğinde ısrar eden herkes düşmanlarımızın sahasında oynuyor” ifadelerini kullandı.

Lübnan askeri mahkemesi 16 mart 2020 tarihinde ABD’nin baskısıyla, sözkonusu Fahuri’nin serbest bırakılmasına karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu