GenelSuriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: Gazze’nin silahlandırılması gerekmektedir

Lübnan Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Aşura günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, Gazze’nin silahlandırılması gerektiğini belirtti.

Konuşmasında “önceliklerimizin başında ABD-Siyonist sultasına karşı Gazze’nin silahlandırılması gelmektedir” diyen Seyyid Nasrullah, 8 günlük savaşın Gazze için büyük bir zafer olduğunu söyledi.

“Fecr 5 füzeleri ile afallayan İsrail, Lübnan’a saldırması durumunda binlerce füzenin Tel Aviv’e ve diğer kentlere yağması karşısında nasıl dayanacak? Bizim harekatımız Kiryat Shmona’dan Eilat’a kadar olacak” diyen Nasrullah, vurulmadık hiçbir siyonist kentinin kalmayacağını belirtti.

Amerika ve İsrail’i “zamanın yezidi” şeklinde tanımlayan Seyyid Nasrullah, Amerika ve İsrail karşısındaki savaşın sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Lübnan sınırından Ürdün sınırlarına kadar bütün siyonist merkezlerin Hizbullah’ın hedefinde olduğunu söyleyen Nasrallah, “israil’in kabadayılık yaptığı dönemler bitmiş, İsrail kabus dönemi kapanmıştır” dedi.

“Arap ve İslam ülkelerine şunu söylüyorum; Gazze’nin ihtiyacı sadece sizin ziyaret ve muhabbetleriniz değil. Gazze’nin silahlarınıza, paralarınıza ve gerçek desteğinize ihtiyacı var” diyen İran’ın Gazze ile ilişkisi üzerine de şunları söyledi:

“Bugün Arap ülkelerinde birileri İsrail düşmanlığını İran düşmanlığına dönüştürmek istiyor. Ancak her geçen gün Arap halklarına İran’ın Arap’ların nasıl dostu olduğunu gösteriyor. Nitekim, son Gazze savaşında da bu apaçık ortaya çıktı, daha önce Lübnan’da da görülmüştü. Ertesi günü bütün Araplar ve müslümanlar İran’ın Gazze’ye nasıl yardım ettiğini ve nasıl desteklediğini gördü. Peki, İsrail onların dostu mu? Bu mütecaviz İsrail onlara yardım mı ediyor. Onların tüm utanç verici adımları başarısızlığa mahkumdur.”

Nasrullah, İran’ın Gazze’ye yardımının akidelerinin gereği olduğunu ve buna karşılık hiç bir beklenti içine girmediklerini söyledi.

Seyyid Nasrullah konuşmasını şöyle bitirdi:

“Muharrem ayının 10. gününde bir kez daha İmam Hüseyin’in çağrısına icabet ederek bütün zalim ve zorbalar karşısında haykırıyoruz: Heyhat Minnezzilleh. Biz zillete asla boyun eğmeyiz.”

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yüz binlerce Müslüman “lebbeyk ya Hüseyn” şiarlarıyla Aşura merasimi düzenlerken, Gazze direnişini destekleyen pankartlar taşıdılar.

Pankartların birinde “Fecr 5 Gazze’nin yeni bir şafağıdır” yazıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı