GenelSuriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: Halep Zaferi tüm bölgeyi olumlu etkileyecek

Lübnan’da Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah; bölgenin yeni bir sürece girdiğini, bir kısım dış planların da uçurum kenarında olup nihai hezimetin eğinde olduğunu belirtti.
Dün akşam yaptığı televizyon konuşmasında Nasrullah; yakın bir süre içinde Halep’te evrensel terör ve destekçilerine karşı gerçekleşecek zaferin Suriye’deki savaş ve tüm bölgeye olumlu yansımaları olacağının altını çizdi.
Nasrullah Batılı bir kısım devletlerin bölgede terörü kolladıklarını, desteklediklerini ve finanse ettiklerini, bu gerçeğin de Batılı birçok yetkili tarafından bizzat itiraf edildiğine dikkat çekti.
Direniş güçleri ile Lübnan’da Cumhurbaşkanı seçilen Mişel Avn ve akımı arasındaki ilişkilere ilişkin spekülasyonlar konusunda ise Nasrullah; iki taraf arasındaki ilişkilerin her daim karşılıklı saygı ve derin bir güven üzerinde olduğunu ve öyle de kalacağının altını çizdi.
Nasrullah Lübnan’ın yeni bir sürece girdiğine dikkat çekerken, bu süreçte düşman İsrail hariç bölge ülkeleri ile dostluğun pekiştirilmesi üzerine odaklanılması önemini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu