GenelSuriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: İran bölgenin en güçlü ülkesi ve aynı zamanda direnişin en büyük hamisidir

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, düşmanların Dünya Kudüs Günü merasimlerini cılız göstermek ve unutturmaya çalıştıklarını ama tam bir yenilgi aldıklarını söyledi.

Nasrullah, dün gece Dünya Kudüs Günü münasebetiyle  Beyrut’ta  yaptığı konuşmada,  ‘İmam Humeyni tarafından Ramazan ayının son cumasının Kudüs Günü ilan edilmesinden üzerinden bu yıl 40 yıl geçiyor ve bu müddet içinde  Kudüs’ün düşmanları, bugünün unutulması gibi bir ümit içindeydiler ama her yıl Kudüs günü merasimlerinin  daha görkemli ve gür sesle yapılması onların Kudüs’le ilgili hesaplarını bozdu’ dedi.

Lübnan Hizbullah lideri, direnişin bugün her zamandan daha da güçlü olduğunu belirterek, aksine terör rejimi İsrail’in her zamandan daha zayıf olduğunu bundan dolayı da Amerika’nın direk desteğine ve de gelecekte her türlü savaşta Amerika’nın deniz filolarına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Nasrullah, İran’ın bölgenin en güçlü ülkesi ve aynı zamanda direnişin en büyük hamisi olarak,  Irak, Suriye, Lübnan ve Filistin’de  direnişi desteklediğini belirterek, İran’ın tutumunun açık ve net olduğunu bundan dolayı da İran’a yönelik yaptırımlar ve baskılar uyguladıklarını belirtti ve böylece direnişi hedef aldıklarını ama düşmanların asla başaramayacaklarını söyledi. 

Seyyid Hasan Nasrullah, konuşmasının bir diğer yerinde, İran’ın Fars körfezi ülkeleriyle iyi ilişkiler içinde olmasının  Amerikan başkanı Trump’ın çıkarına olmadığını belirterek, bundan dolayı da Trump’ın Fars körfezi ülkelerini İran’la korkutmaya dayalı siyasetini sürdürdüğünü zira ABD’in böylece onlara milyarlarca dolar silah sattığını ve kendi şom çıkarlarını gerçekleştirdiğini ve bundan dolayı da ABD’nin İran’la ve diğer ABD karşıtı ülkelerle iktisadi savaş peşinde olduğunu söyledi.

Lübnan Hizbullah lideri, bölgede bir savaşın olması halinde petrolün varil başına fiyatının 200 hatta 300 dolara çıkacağını ve bunun sonucunda Trump’ın ABD’deki başkanlık seçimlerini kesin kaybetmesine neden olacağını söyledi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu