GenelSuriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: Suriye muhalifleri görüşmeyi reddederek katliamların devamını istiyorlar!

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah dün başkent Beyrut’un güneyindeki Zahiya bölgesinde Seyyid-üş Şüheda sitesinde “Şehidler Günü” münasebetiyle düzenlenen anma töreninde yaptığı konuşmasında “Şehitlerle biatimizi tazelerken, zafer veya şahadete nail oluncaya kadar vahdete bağlılığımızı vurguluyoruz” dedi.

Nasrullah konuşmasının bir bölümünde “Biz Lübnan ve bölge halklarını Gazze, Suriye ve Lübnan’da olup bitenler karşısında daha fazla sükunet ve basiret göstermeye davet ediyoruz. Bugün ardımız ve önümüzün fitnelerle dolu olduğu bir dönemde yaşadığımızın farkında olalım. Fitneler döneminde iyiyi kötüden ayırt edebilmek için gözlerimiz ve kulaklarımızı her şeye açık tutmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah daha sonra şöyle konuştu: “Suriye konusunda hala katliamarın durdurulması gerektiği ve siyasi çözüm yolunu vurguluyoruz. Bu Suriye halkının lehinedir. Ama öte yandan başkaları meseleyi hangi yöne doğru hidayet ediyor? Herkes, bayan Clinton’un isteği üzerine yeni bir çerçeve oluşturma niyetiyle Suriye muhaliflerini Doha’da (Katar’ın başkenti) bir araya getirdi. Fakat mesele öylesine tehlikelidir ki, Doha’da toplanan muhalifler görüşmeyi reddederek Suriye’de yıkım ve katliamların devam ettirilmesini istiyorlar.”

Seyyid Hasan Nasrullah konuşmasında, Direnişin şehitlerin varlık projesi olduğunu, çalışmalarına devam ettiğini ve vatan savunmasında imkânların geliştirilmesi için yorulmadan her alanda sürekli çalışıldığını, kimse bölgedeki gelişmelerden çalışma ve irademizin sarsılacağını düşünmesin diyerek geleceğe büyük bir umutla baktıklarını ifade etti.

Hizbullah’ın düşman karşısında büyük bir caydırıcı güç olduğunu ve güç dengelerini değiştirdiğini belirten Seyyid Nasrallah, Eyyüp keşif uçağının ileri bir strateji ve bu alanda yeni bir çaba olduğunu, Herkesin herhangi bir savaşta askeri bilgilere ulaşmanın ne anlama geldiğini çok iyi bildiklerini ve en basitinde herhangi bir savaşta savaşanların ellerinde doğru bilgilerin olmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Hizbullah direnişinin ileriye doğru büyük adımlarla ilerlediğini ve Siyonist düşmanın direnişin elinde bu türden bilgilerin olmasının ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini ve bu durumun korkusunu arttırdığını söyleyen Nasrallah konuşmasında, “Eyyüp keşif uçağının caydırıcı özelliğe sahip olması, elimizdeki füze gücüyle tespit edilen bütün hedefleri vurabilecek güce sahip olmamızdandır. Dolayısıyla İsrailliler elimizde füze gücü olmakla beraber bilgiye sahip olmamızın ne anlama geldiğini çok iyi bilirler” diye konuştu.

Siyonist rejim Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği son katliama dikkat çeken Seyyid Nasrullah “Arap birliği nerede? Nerde Arap ülkeleri? Nerede İslam teşkilatı? Bu gün Gazze’de yaşananlar Arap baharı ülkeleri için zor bir sınavdır. Özgürlük talepleri olan bu İslami hareketlerin bu olay karşısında nasıl tavır alacaklarını merak ediyorum” dedi.

Seyyid Nasrallah, siyonist rejim güçlerinin Sudan’daki askeri bir fabrikayı bombalamasına da dikkat çekerek, “siyonist rejim Sudan’ı bombaladığında Arap birliği neredeydi? Birleşmiş Milletler neredeydi? Niye karşılık verilmedi? Burma’da her gün Müslümanlarla ilgili katliamlar duyuyoruz, sözlü açıklamaların dışında ne yapıldı? Arap ve İslam âlemi nerde? Peygambere hakaret edildiği zaman, Amerikalılar Müslüman halktan korktular yöneticilerden değil. Arap birliği ve İslam ülkeleri Gazze, Sudan ve Burma’ya ne yaptı?” diye sordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı