GenelSuriye Dostları

Seyyid Hasan Nasrullah: Suriye’nin elinde devasa bir askeri güç vardır

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye’nin Lübnan ve Filistin’de bir geçiş köprüsü değil askeri, siyasi, manevi ve halk düzeyinde direnişin gerçek destekçisi olduğunu söyledi.

Temmuz savaşı zaferinin 6. Yıldönümü münasebetiyle dün bir konuşma yapan Nasrullah, Hayfa ve Hayfa’nın ötesine işgal altındaki Filistin topraklarına düşen füzelerin Suriye yapımı olduğunu, bunun İsrail düşmanı tarafından da açıklandığını bildirerek direnişin Lübnan’da bu savaşta kullandığı ve zafere götüren silahların da Suriye yapımı olduğunun altını çizdi.

Nasrullah, Lübnan’da direnişin Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad liderliği, şehitler Davut Raciha, Asıf Şevket ve Hasan Türkmani komutasında zafere ulaştığına dikkat çekerek Suriye, Lübnan ve Filistinli vatandaşlara özen gösterdiklerini iddia edenlerin ise düşman ABD, Batı ve İsrail saflarında yer aldıklarına işaret etti.

Düşman ABD ve İsrail’in Suriye’yi önlerindeki gerçek bir engel olarak gördüklerini, Suriye’nin askeri bir güce dönüşmesinin korku ve endişelerini arttırdığını söyleyerek “Suriye aklı Temmuz savaşından sonra yeni bir askeri strateji belirleme yönünde önemli çabalar harcadı. Suriye’nin elinde devasa bir askeri güç var. Sahip olduğu füze gücü bugün belirleyici bir güç olacaktır” dedi.

Suriye ordusunun ideolojik, taktik, silah ve mühimmat açısında bölgede ABD’ye bağlı olmayan yegâne ordu olduğunu belirterek bu nedenle Suriye ordusunu yıkmak için her yolu denediklerini vurguladı.

Hizbullah Genel Sekreteri, şehit komutanların direniş hareketlerine büyük katkıda bulunduklarını söyleyerek Suriye’nin düşmanlarının emellerini yıkacak çok sayıda vatansever, fedakâr ve savaşçı komutanları bulunduğuna vurgu yaptı.

Lübnan direnişinden sonra hedeflerinin demokrasi ve reform değil Suriye’yi yıkmak olduğunu bildiren Nasrullah, Lübnan direnişinin Suriye’ye saldırma planlarını başarısızlığa uğrattığını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı