GenelSuriye Dostları

Seyyid Haşim Safiyüddin: Amerika ve Suudilerin IŞİD’i desteklediğine dair elimizde belgeler bulunmaktadır

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı, Amerika ve Suudilerin Suriye ve Irak’a bir tehdit oluşturmak için terörist grupları korumak adına bu gruplara destek verdikleriyle ilgili olarak ellerinde belgelerin bulunduğunu vurguladı.

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı konuşmasında Lübnan’da hükümet kurma sürecinin hızlandırılması gerektiğini söyledi.

Bu bağlamda Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı Seyyid Haşim Safiyüddin şu ifadelerde bulundu: ‘Biz sürekli olarak yardım ediyor ve hükümet kurma sürecinin hızlandırılmasını istiyoruz. Çünkü bu konu bütün Lübnan’ın menfaatinedir. Şu an Lübnan’da Direnişin, kuvvetlerinin fedakarlıkları ve gücü sayesinde kimsenin onayına ihtiyacı yoktur.

Direnişin gücü her geçen gün Lübnan’dan Suriye’ye ve bütün bölgelere kadar yayılmakta ve artmakta, stratejik silahlar, askeri güç ve taktikler bakımından ilerlemektedir.

Bizim Amerika, Batı ve Suudilerin IŞİD’i desteklediklerine dair elimizde güçlü belgeler bulunmaktadır. Onlar IŞİD’in Suriye’de, Irak’ta ve bütün bölgede bir tehdit olarak kalmasını istemektedir. Suudiler Yemen savaşında ağır bir yenilgiye uğramış, şimdiye kadar hiçbir hedefine ulaşamamıştır.’

IŞİD teröristleri Amerika ve Suudilerin desteği ile yıllar öncesinden şimdiye kadar özellikle Suriye ve Irak olmak üzere Batı Asya bölgesini ateşe vermişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı